- MENU IF -

Dračí doupě

Zpracování

Svět DrD

        - HRA ON-LINE -

Questy

Gamebooky

Hádanky

Jeskyně

Deadland

Pexeso

        - VE MĚSTĚ -

Cvičiště

Cechy

Obchody

Aukční síň

Kovárna

Laboratoř

Runový stůl

Knihovna

Galerie

Hřbitov

        - IF WEB -

Fórum

Toplist

Certifikace

Ankety

Statistika

Links

        - POMOC -

Pravidla

Rady

Jak hrát?

Smajlíci

        - IF TEAM -

Sestava

Práce na IF:
Rowenna
Cechy:
Sandra Divoká
Bezpečnost/Fóra:
Silas
Propagace:
Kelghor
Změny postav:
Lissaj
Umění:
Reetta
Rady a pomoc:
Kirtan
Miaug Beleg
Pelops
Sandra Divoká
SatanX
Terzief
Wolffram


Pro jakýkoliv dotaz
můžete využít
Hospůdku
nebo
IRC Channel


RSS

ImmortalFighters
na facebooku

 © 2014 IF TEAMDRAČÍ DOUPĚ

Dračí Doupě je stolní RPG (role playing game) - hra opírající se ve své podstatě o propracovaný systém her na hrdiny AD&D (advanced dungeons and dragons) vzniklý v 60tých letech. Její česká podoba je poněkud ochuzena o spoustu počítaní a realistických prvků, ale zato dává člověku plně volnost rozhodování a tzv. splynutí s postavou. Zálibu ve fantasy světech si vypěstovali lidé na celém světě. Vše, co je na naší planetě svazuje, dokážou ve své fantazii, na kusu papíru a za pomocí hrací kostky dostat do rovin reálných.

Nakladatelství Altar začalo pracovat na vývoji Dračího Doupěte okolo roku 1990. Po vydání první příručky pro začátečníky se mnoho hráčů AD&D přesunulo právě k DrD. Proč? Odpovědí je nedostupnost a finanční náročnost modulů a pravidel pro svět AD&D. Tak se DrD pozvolna rozvíjelo. Byly vydány další příručky pro pokročilé, experty a dále pro svět. Začaly se organizovat Cony (akce s různými fantasy a sci-fi hrami) a různé přednášky. O pár let později začal Altar pracovat na světech pro jejich hru. Nejprve to bylo „Dvanáct sošek Almiru“, poté „Taria“ a posledním počinem se stal i „Asterion“. K těmto modulům přibyly další volně navazující příběhy. Rovněž se zrodily samostatné jeskyně jako „Danghanská kletba“ a „Ardanský rituál“.

Vyvrcholením všeho snažení nakladatelství Altar mělo být „Dračí Doupě Plus“. Jenže o tom, zda je anebo není vyvrcholením, se vedou spory. Někteří lidé říkají, že je příliš složité a některým se líbí. V DrD+ se více důrazu klade na psychiku a historii postavy a na roleplaying. Dává možnost získat více zkušenostních bodů za vaše reakce a za boj je možno dostat asi jednu pětinu dosažitelných zkušenostních bodů. Všechny akce jsou vcelku podrobně popsány (od léčení přes rybolov až po skok přes propast), je tam více číselných údajů a parametrů. Kouzla a zvláštní schopnosti už nejsou tak přímočaré a dají se využít k více účelům, než jen k boji a léčení. Kdo není schopen překousnout o těch "pár" čísel a pravidel více, ten se připraví o zajímavou a reálnější hru.


18. Dubna 2014:

INFO: Rozdělení PJů dle kostky a určení-----------------: 1 tečka: začátečník ve výcviku---2 tečky: schopný PJ s výcvikem---3 tečk       ...
...pokračovat

Uživatel:
       
        Heslo:
       


        Facebook login
        Nová registrace
        Zapomenuté heslo

       Registrovaní: 1217
       Reg.online: 3
       max: 91 (01.03.07)
       posledních 24h 20IF banery

Stránka byla zobrazena za 0.2249 sekund