- MENU IF -

Dračí doupě

Zpracování

Svět DrD

        - HRA ON-LINE -

Questy

Gamebooky

Hádanky

Jeskyně

Deadland

Pexeso

        - VE MĚSTĚ -

Cvičiště

Cechy

Obchody

Aukční síň

Kovárna

Laboratoř

Runový stůl

Knihovna

Galerie

Hřbitov

        - IF WEB -

Fórum

Toplist

Certifikace

Ankety

Statistika

Links

        - POMOC -

Pravidla

Rady

Jak hrát?

Smajlíci

        - IF TEAM -

Sestava

Práce na IF:
Rowenna
Cechy:
Sandra Divoká
Bezpečnost/Fóra:
Silas
Propagace:
Kelghor
Změny postav:
Lissaj
Umění:
Reetta
Rady a pomoc:
Kirtan
Miaug Beleg
Pelops
Sandra Divoká
SatanX
Terzief
Wolffram


Pro jakýkoliv dotaz
můžete využít
Hospůdku
nebo
IRC Channel


RSS

ImmortalFighters
na facebooku

 © 2014 IF TEAMPRVNÍ KROKY A ČASTO KLADENÉ DOTAZY


NA KOHO SE MŮŽU OBRÁTIT O POMOC, RADU ?

Nejúčinější variantou je varianta vložení příspěvku do fóra. Jako další varianta je osobní pomoc od jiného zkušeného hráče (zeleně zvýrazněný je online)
   Kirtan   Miaug Beleg   Pelops   Sandra Divoká   SatanX   Terzief   Wolffram

UPOZORNĚNÍ

Klony postav, jejich tvorba a používání (pokud není určeno vyjímkou výcvik PJů apod.) je výslovně zakázána.
Klonem je myšlena opětovná registrace stejného uživatele, pokud již disponuje postavou dříve zaregistrovanou.
Registrace uživatele je nastavená tak, aby k případnému klonování nedocházelo. Pokud se tedy nedokážete zaregistrovat, Váš počítač byl přidán do tzv. 'blacklistu' (černé listiny), který sleduje zda není opětovná registrace prováděná stejným uživatelem.
Pro odstranění z 'blacklistu' je tedy nutné napsat emailem, icq neb jinou formou potvrzení, že Vaším záměrem není tvorba klonu a žádáte o odstranění z 'blacklistu', pro možnost úspěšné registrace.
Odstranění z této černé listiny provádí administrátoři na RSRS nebo WSWS pozici (více) a jejich seznam (včetně emailových adres, icq kontaktu) naleznete pod odkazem IF TEAM Sestava
Důležité je uvést název postavy, kterou jste chtěli zaregistrovat! Popřípadě IP adresu, z které registraci provádíte, pokud je Vám známa.

ZAPOMNĚL JSEM HESLO, NEMŮŽU SE PŘIHLÁSIT


Obraťte se emailem na některého programátora, tedy WSWS pozici (více) s dotazem na přihlašovací údaje.
Důležité je uvést co nejvíce hodnot, které jste zadávali u registrace, minimálně však nick(Uživatelské jméno) a jednu z povinných hodnot (kupříkladu Příjmení).

JAK ZAČÍT HRÁT ANEB JAK SE ZAPOJIT DO HRY ?

Pokud jste se zaregistrovali a zároven přihlásili jako uživatel-hráč, a chcete se přihlásit do hry, naleznete na úvodní stránce (Hlavní stránka) tlačítko s nápisem 'CHCI HRÁT'.
Tímto se zařadíte do Verbířské vývěsky (seznam čekatelů pro zařazení do questu) - Verbířská vývěska je něco jako čekárna u lékaře. Tedy ješte nejste vevnitř, ale ví se o Vás :-).
V samotném questu (jeskyni) má PJ (pán jeskyně) možnost přidání nového hráče do hry, a to až do 10-ti hráčů pro 1 quest. Pokud jste nedočkaví a žádný z PJů, si Vás prozatím nezařadil jako nového hráče, můžete urychlit zařazení dotazem konkrétnímu PJi pomocí zprávy s prosbou o zařazení (obrázek dopisu na hlavním menu).Do ní musíte napsat Jakou máte rasu, povolání,level a také jaké máte zkušenosti s DrD jak online, tak offline. Také by jste mu mněli napsat, jak často jste schopní do questu psát. ( každý den, dvakrát týdně,atd.)

JAK PRODAT PŘEDMĚTY ?

Předmět pro prodej nesmí být nasazen, pro prodej je určen inventář. V obchodu by se měla ikonka "koupit" změnit na "prodat" automaticky, pokud je předmět v inventáři postavy.

CO ZNAMENAJÍ HRACÍ KOSTKY V QUESTU ?

Kostky jsou pro použití PJem, reakce na další děj se provádejí pomocí hracích kostek.... kupr. narazíš se skupinou na nepřítele a zacne boj. Kupř.hod1 = utíkáš vystrašen nebo hod6 = porazíš nepřítele.
Kostky jsou určeny PJi, kupř. výpočet útoku a zranění -2+hod kostkou, podrobnejší vysvětlení najdete v pravidlech.

JAK SE DÁ NĚCO KOUPIT ?

Během hry je možnost získávat peníze (určuje PJ), a za ty je pak možné nakupovat itemy v obchodech.
V laboratoři se nenakupuje, ale vytváří z nekolika jednotlivých itemů jeden, s vyšší schopností a silou. Je samozřejmě zapotřebí mít dostatek itemů k výrobě, popř. magenergie. Laboratoř může používat pouze alchymista.

JAK ZÍSKÁVAT ZKUŠENOSTI ?

Zkušenost (experience neboli zkráceně expy) lze získat příspěvky v questu, tedy hlavne hrou. Zkušenostní body se postupne sčítají a při určitém počtu dojde k navýšení - postupu hráče na další úroveň (level).
Čím vyšší úroven, tím více možností ve hře, podobně jako u klasických PC RPG her. Hodnocení hráče PJem není pouze za množství príspevků, ale hlavně za originalitu reakce na daný zvrat příbehu.
Malé množství zkušeností je také možno získat v Single questu (SQ), ale proti možnostem hry je toto množství zanedbatelné.

JAKÉ JSOU PRINCIPY A PRAVIDLA HRY ?

Stručne něco málo o principu naleznete pod odkazem stránek v menu IF-Zpracování. Podrobnejší zpracování pravidel hry, jejímž základem je DrD (stolní hra dračí doupě) naleznete pod tímto odkazem stránek v menu Hra on-line-Pravidla.

KDO JE PJ ?

Pán jeskyně, zkráceně PJ [pí džej], je člověk, který pro vás připravuje hru, tzv. quest, dobrodružství či jeskyni.
Má částecné či dobré znalosti pravidel DrD a připravený příběh, kterého se budete účastnit jako hráči a na tento příběh reagovat.

JAK SE STÁT PJEM ?

Každý, kdo se chce stát na IFu PJem, musí splnit několik kroků:
1) Napsat na vzkazník cvičiteli či vrchnímu PJ (dvě nebo tři tečky na PJ kostce) žádost o přijetí do výcviku na PJ. Tato žádost musí obsahovat tyto části:
- proč chci být cvičen na PJ a proč bych měl být do výcviku přijat (takový malý motivační dopis)
- jaké mám zkušenosti s hraním DrD jako hráč i jako PJ
- jaké mám zkušenosti s hraním DrD online
- jméno questu v němž právě hraji Z toho plyne, že žadatel o výcvik na PJ se musí dobře vyznat na IFu (vědět, kde co najde, k čemu slouží vzkazník a fora atd.), musí hrát alespoň v jednom questu, aby bylo možno posoudit jeho kvality a předpoklady stát se PJ (může poslat i link na quest v kterém hraje či jej PJuje na jiných stránkách) a hlavně musí ovládat češtinu popř. slovenštinu. Nutným předpokladem PJ je minimální množství chyb v psaném projevu.
2) obrnit se trpělivostí, protože čekací doba na výcvik i samotný výcvik může trvat poměrně dlouho
3) úspěšně projít výcvikem pod vedením cvičitele.


CO JE QUEST A JAK SE HRAJE ?

Quest je vlastně příběh se zápletkou a vyuzlením, podaný a vymyšlený PJem (vypravěčem a jakýmsi rozhodčím).
V questu je postava-hráč hodnocen za reakce body (viz zkušenosti), nebo nalezenými či jinak získanými předměty a penězy.
Body pomáhají zdokonalování postavy (viz zkušenosti) a za získané mince je možno nakupovat speciální předměty (itemy).
Hra v questu je postavena tak, aby se dalo hrát bez nutnosti hráčů být v ten stejný čas online (nepopírám, že kdyby byli všichni online, asi by šla hra rychleji kupředu).
Příspěvky se střídají s příspěvkem PJ-e, tedy takto: PJ --> hráč 1 až 5 --> PJ ...
V questu nejde o to jak rychle pokračuje, ale jak hodně impulzivní je příbeh samotný, a jako u většiny her, jaké má zvraty a další vyuzlení. Nejde tedy o akční online hru, která je kupř. sfouknutá za pár dnů. Prostě a jednoduše, jde o relax u příběhu vytvořeného vypravěčem, debatu a reakce na příbeh hráčem, proto je styl questu vytvořen podobně jako u příspevků ve fórech, kde si dokáže hráč přečíst reakce zpětně.

Hra v questech je částečně oproti hře stolní (tedy doma nebo v klubovně) zautomatizována. Jako u PC her jsou automaticky vypočítávány atributy postav (stamina, level a pod.).
U registrace je to náhodné vygenerování počátečních atributů postav.
V osobním deníku připočítávání a odpočet atributů na základě použitých itemů.
A některé další maličkosti (kupř. hrací kostky), které ulehčují práci PJům s manuálními výpočty.

VŠEOBECNĚ

Pokud jste nenalezli kýženou odpoveď na Váš dotaz, zeptejte se v příslušném fóru (kupř. "Pro nově příchozí" ).Nikdo Vám hlavu neutrhne :-), právě naopak, pomůžeme a zodpovíme.

Další časté dotazy, které se objeví, zde postupně zařadíme.

Pro úplné začátečníky není na škodu prozkoumat odkaz 'pravidla'.

Pokud si nevíte rady s výběrem rasy a povolání, pomohou Vám atributy jednotlivých postav v pravidlech.

ZÁVĚREM

Tento portál (stránky) je tvorba a dílo několika málo fanatiků, kteří v rámci rozširující se internetové e-komerce, prezentací firem, zpravodajství a multimediálních knihoven a redakčních systémů, se snaží bez nároku na odměnu vtěsnat na internet stránky, které mají za úkol bežnému uživateli zpříjemnit brouzdání po síti a rozšírit možnosti odpočinkové tvorby o textovou podobu hry. V rámci časových indispozicí a možností Vám (běžným uživatelum) tvůrci budou průběžně přinášet různá vylepšení tohoto portálu na základě pravidel či připomínek Vámi poskytnutých.
Všem těmto ochotným s pomocí či tvorbou patří velké díky a uznání.

14. Dubna 2014:

Řekl bych, že poskládat obrázky správně do 3x3 a podívat se na to trochu s odstupem by nám mohlo vyjevit sKryté informace.       ...
...pokračovat

Uživatel:
       
        Heslo:
       


        Facebook login
        Nová registrace
        Zapomenuté heslo

       Registrovaní: 1622
       Reg.online: 2
       max: 91 (01.03.07)
       posledních 24h 24IF banery

Stránka byla zobrazena za 0.3321 sekund